GENÇ MUHAFIZLAR HAFIZLIK VE GENÇ BİLALLER EZAN OKUMA YARIŞMASI
 
 
 
            Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretiminin düzenlemiş olduğu Genç Muhafızlar Hafızlık ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması Burdur il elemeleri Tefenni Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde ilimiz genelindeki İmam Hatip Liselerinin katılımı ile 28.12.2017 Perşembe günü Tefenni Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
            İl eleme yarışmalarına İlçe Kaymakamımız Sayın İlker EKER, daire amirleri ve halkımız katıldı. İl elemeleri Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Halil KILINÇ’ın Kuran-ı Kerim okuması ile başladı. Tefenni İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sayın Rıza PADEM’in açılış konuşmalarının ardından yarışmaya geçildi. Yarışma Hafızlık ve Ezan Okuma dallarında yapıldı. Yarışma neticesinde ilimizi bölge yarışmalarında Hafızlık dalında Bucak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tunahan Emre ERTEKİN, Genç Bilaller ezan okuma yarışmasında ise Bucak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet ALTAY temsil edeceklerdir.
 
Yarışmaya katılan öğrencilerimiz ilçe kaymakamımız Sayın İlker EKER tarafından ödüllendirildiler. İl elemelerinden sonra yarışmaya katılan okul idareci ve öğrencilerine Tefenni Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yemek ikramında bulunuldu.
 
            Bölge yarışmalarında ilimizi temsil edecek olan öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 
 
 
 
 
 
 
 
 
TEFENNI